Napsali o nás


Na hody do Strání zavítal známý Jožka Černý

Bez stárků a chasy, ale přece. Hody ve Strání byly letos sice bez práva, zábavy si však místní obyvatelé užili do sytosti.

 
 

Zlatý hřeb hodů přišel až úplně nakonec, po pátečním hodovém zapalování a sobotní zábavě při malé dechové hudbě Moraváci.

V neděli totiž do vesnice ležící na moravsko-slovenském pomezí zavítal jeden z nejznámějších interpretů českých, moravských a slovenských lidových písní Jožka Černý. Akci, která na místním náměstí U Zámečku začala ve tři hodiny odpoledne, uspořádala cimbálová muzika Strýci společně s místním občanským sdružením SPOKOS. „Tato zkratka znamená Společnost pro kulturu obce Strání," doplnila pracovnice tamního informačního centra Barbora Macková. Podle ní přijela zpěvácká legenda z Podluží s dvouhodinovým předstihem, aby se mohla pozdravit s dlouholetou kamarádkou a taktéž vynikající zpěvačkou a stránskou rodačkou Vlastou Grycovou.

Na pódiu se v rámci hodového odpoledne vystřídaly tři cimbálové muziky ze Strání, a to Strýci, Husličky a dětská muzika místní základní umělecké školy. „Jožkovi Černému a Vlastě Grycové společně hlasy hezky ladily a krásně se nesly celou dědinou. Vše doprovodilo počasí, jako když vymaluje," popsala nedělní hodovou atmosféru ve Strání Macková. Kromě známých zpěváků vystoupili i sólisté malé muziky.
Početné, asi čtyřsetčlenné publikum se bavilo a při známých písních jako V Zarazicách krajní dům nebo Kdo má počernú galánku si i od srdce zazpívalo. Program hodů v prostorách zámku zakončila beseda s cimbálovou muzikou Strýci, která se navzdory nedělnímu konání protáhla až do jedné hodiny ranní.

 
Tvorba INTERNETOvých stránek